Pasiruošimas prieš pasiimant šuniuką

Šuniuko paėmimas iš veislyno svarbus įvykis jūsų ir šuniuko gyvenime, kuriam būtina gerai pasiruošti bei gerai apgalvoti keletą  dalykų siekiant tinkamai paruošti namus savo šuniukui. Visų pirma, nuspręskite dėl jūsų japonų akita inu veislės šuniuko vietos namuose, kurią skirsite savo šuniukui ir kurią šuniukas laikys savo privačia erdve.  Savaime aišku, kad jūs šuniukui neleisite užvaldyti visų savo namų, bet norėdami užauginti stabilios elgsenos šunį, turite sudaryti sąlygas, kad jis jūsų namuose ir jų aplinkoje jaustųsi patogiai. Nepamirškite, kad jūsų japonų akita inu šuniukas šuniukas pirmą kartą bus atskirtas nuo savo motinos, broliukų ir sesučių, todėl nesijaus patogiai ir saugiai pakliuvęs į visiškai jam nepažystamą aplinką, todėl ypač svarbu, kad sudarytumėte visas sąlygas jam jaustis patogiai. Iš anksto ir tinkamai paruošdami jam vietą namuose, ženkliai palengvinsite ir paspartinsite savo japonų akita inu veislės šuniuko prisitaikymą prie naujos aplinkos.

 

Daiktai, kuriuos reikėtų įsigyti:

 

  1. Narvas. Atrodytų, kad šuns uždarymas narve yra bausmės priemonė, bet, iš tiesų, yra visiškai kitaip. Treniravimas naudojant narvą yra labai populiarus ir efektyvus dresūros būdas namuose, kurį rekomenduoja dauguma dresūros specialistų kaip papildomą dresūros priemonę parodiniams ir naminiams šuniukams. Be to, narvas apsaugos jūsų japonų akita inu veislės šuniuką kelionės metu ir dar daugiau, narvas bus jūsų šuniuko asmeninė erdvė jūsų namuose. Narve jis galės susirangyti miego metu arba įsitaisyti kai norės pabūti vienas. Labai daug šunų mėgsta miegoti savo narvuose. Minkštai išklotas narvas su mylimu žaislu tampa jaukiu šuniuko guoliu. Japonų akita inu šuniukas turėtų turėti ne mažesnį kaip 100 cm ilgio narvą, o jei tai kalytė, narvas turėtų būti iki 80 cm. Narvo plotis neturėtų būti mažesnis nei 60 cm, o aukštis ne mažesnis 66 cm. Tiesa, kur kas svarbiau, kad narvas būtų pakankamai atviras, tam, kad šuniukas galėtų viską matyti aplinkui. Todėl japonų akita inu veislės šuniukui labiausiai tinka tinklinis, o ne plastikinis narvas. Japonų akita inu veislės šunys mėgsta stebėti ir kontroliuoti aplinką, o būdami uždaryti tamsoje ir negalintys matyti tai kas dedasi aplinkui yra linkę agresyviai loti.

  2. Gultas. Specialus gultas leis jūsų šuniukui jaustis patogiai. Papildomai galite pridėti ir nedidelę antklodę, kuri atstos lapus ir šakeles, kuriuos jo protėviai naudodavo gamtoje savo guoliui susisukti ir įsirausti. Jūsų šuniukas bus ką tik atskirtas nuo mamos ir nejaus jos šilumos, todėl antklodė padės jam sušilti. Be to ją galėsite lengvai pakeisti, kai reikės ją išskalbti, jei jūsų šuniukas netyčia ant jos pridirbs.

  3. Žaislai. Žaislai šunims – privalomas atributas. Kramtomi žaislai džiaugsmas ne tik šunims, bet ir jų šeimininkams – šuo laimingas žaisdamas su savo mėgstamais žaislas, o šeimininkas džiaugiasi, kad sveiki jo mėgstami batai ir brangi sofa svetainėje. Šuniukai labai mėgsta kramtyti. Kramtymas jiems yra būtinas dantų dygimo metu, todėl viskas tuo metu aplink atrodo taip gardu. Japonų Akita inu šunims negalima duoti minkštos gumos žaislų su švilpukais viduje, kadangi Akitos gali juos lengvai  sudoroti, o viduje esantis švilpukas yra labai pavojingas, jei šuo jį prarytų. Tą patį galima pasakyti ir apie kimštinius žaislus, nes šuo juos gali lengvai sudraskyti,o viduje esantis kamšalas gali pakliūti į šuns skrandį. Todėl geriau japonų akita inu sunims duoti žaislus iš kietos gumos ar nailono. Bet kuriuo atveju stebėkite šuniuko žaislų būklę ir pašalinkite tuos, kurie jau visiškai sukramtyti. Rekomenduotina japonų akita inu veislės šunims duoti šviežius didelius kaulus, bet būtina atidžiai stebėti, kad šuo neprarytų kaulų atplaišų. Natūralūs kaulai yra puikus kalcio šaltinis ir puikus treniruoklis japonų Akita inu šunų dantims ir žandikauliui, kad jie teisingai vystytųsi ar palaikyti gerą jų formą.

  4. Pavadėlis. Nailoninis pavadėlis yra geriausias pasirinkimas, nes jis sunkiai sukandžiojamas. Aišku, kad tai negeras įprotis, nuo kurio turėsite savo japonų akita inu šuniuką atpratinti, bet kol jūs tai padarysite, nailoninis pavadėlis jums tarnaus puikiai. Nailoninis pavadėlis taip pat yra labai lengvas, todėl jūsų japonų akita inu veislės šuniukui bus lengva prie jo priprasti. Tvirtam suaugusiam japonų akita inu veislės šuniui, reikalingas labai tvirtas pavadėlis, tam kad išlaikyti tvirtą šunį.

  5. Apykaklė. Šuniuką prie apykaklės reiktų pratinti nuo pat pradžių. Smaugiančios apykaklės naudojamos dresūros metu. Niekada neneaudokite grandininių apykaklių japonų akita inu veislės šunims, nes ji gali sugadinti kailį ir sudirginti odą.

  6. Vandens ir maisto dubenys. Reikalingi du atskiri dubenys: vienas maistui, kitas vandeniui. Patartina turėti atskirus dubenis naudojamus patalpoje ir lauke, jei šuo laikomas kieme ir maitinamas tiek viduje tiek lauke. Plieniniai arba tvirto plastiko dubenys yra patys tinkamiausi. Tiesa plastikinis dubuo greičiau sukramtomas. Patartina įsigyti ir stovus dubeniams. Keletas atliktų studijų patvirtina, kad stovai dubenims sumažina riziką, kad šunims godžiai ryjant savo maistą skrandis nesusisuks, kas priešingu atveju, t.y. susisukus skrandžiui iš skrandžio nepasišalina ten susikaupęs oras ir šuns skrandis gali susprogti.

  7. Valymo reikmenys. Kol šuniukas nebus tinkamai išmokytas, tikrai turėsite nemažai valymo darbų. Todėl puikiai pravers seni skudurai, rankšluoščiai, laikraščiai ir dezinfekcijos priemonės.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: