Žmogus išsaugojęs japonų akita inu veislę

 

Martha Sherrill telegraph.co.uk

Martha Sherrill
telegraph.co.uk

Morie Sawataishi gimė  1916 m., Gojomai-machi kaimelyje. Inžinierius. Morie nemėgo šunų nuo vaikystės, tačiau pokalbis su vetinaru pakeitė jo nuomonę. 1944 m. Antrasis pasaulinis karas. Miljonai karių žuvę fronte, milijonai žmonių badauja. Nėra drabužių ir maisto. Žmonės praradę viltį, parduoda šunis kariškiams arba išbadėję juos valgo. Kai kuriuose kaimuose uždrausta laikyti šunis. Policija juos atima ir peduoda kariškiams. Morie negalėjo tuo patikėti, bet tai ką išgirdo iš draugo veterinaro jį sukrėtė. Morie negalėjo susitaikyti su mintimi, kad japonų akita inu veislė gali išnykti. Kas dedasi Japonijoje? Negi visa tie dalykai kuriais jis didžiavosi daugiau niekam nebesvarbūs? Negi japonų akita inu šunų veislė išnyks? Brisdamas per sniegą Morie nusprendė, kad jis turi veikti ir surasti geriausią akitą, kokią tik gali rasti tuo metu ir išsaugoti iki baigsis karas. Netrukus jis sužinojo, kad patyliukais parduodama Chiharu, daugkartinės prizų laimėtojos ir 1953 m. išleistame pašto ženkle  atvaizduotas šuo, anūkė. Suma, kuri buvo prašoma už šuniuką,  buvo labia didelė, todėl Morie važiavo su norėdamas tik apžiūrėti šuniuką. Tačiau pamatęs šuniuką Morie nesugebėjo išvažiuoti namo vienas. Sumokėjęs už šuniuką 300 jienų (mėnesinis Morie atlyginimas buvo 50 jienų) Morie keliavo namo. Galvoje vis dar buvo dvejonės ar jis pasielgė teisingai sumokėdamas tokią didelę sumą, tačiau širdyje jis jautės laimingas.

Pasibaigus karui, Morie 1945 m. suorganizavo pirmąją japonų akita inu šunų parodą ir sukvietė visus 16 išlikusių akitų šeiminkus. Veislės išsaugojimas buvo Morie gyvenimo aistra. Morie niekada neparduodavo šuniukių. Tuos kurių jis negalėdavo pasilikti, tiesiog atiduodavo žmonėms, kurie jam patikdavo.

Per savo gyvenimą Morie išaugino ir išauklėjo apie 100 japonų akita veislės šunų. Daugumą iš jų daugkartiniai parodų nugalėtojai. Morie mirė 2008 metais, būdamas 92.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: