Akita taurė

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Akita taurė ypatingas renginys japonų akita inu ir shiba veisėjams. Dalyvauja visi žymiausi europos japonų akita inu veisėjai. Renginio metu dalinamasi informacija apie naujausius japonų akita inu shiba veislės šunų veisimo principus. Seminarą veda iš japonijos kviesti japonų akita inu ir shiba ekspertai ir teisėjai. Rengiama japonų akita inu ir shiba šunų ekspertizė ir skelbiami laimėtojai.

Iki 2000 metų amerikiečių akita ir japonų akita buvo vertinamos pagal tą patį FCI standartą. Dar daugiau kai kurie veisėjai kryžmindavo amerikiečių akita ir japonų akita veislės šunis. Todėl Europoje veisiami japonų akita inu šunys tolo nuo savo veislės šaknų bei atsirado europietiškos akitos terminas. Tuo tarpu Japonijoje, toliau buvo laikomasi krypties atkurti japonų akita inu veislės charakteristikas. Todėl italų veisėjai susibūrė į organizaciją ir siekė, kad Europoje japonų akita inu veisimo procese būtų laikomasi tų pačių principų kaip ir Japonijoje, kartu su kolegomis iš japonijos veikė atskirdami japonų akita inu ir amerikiečių akita į atskirus FCI standartus. Organizacijos nariai, siekdami atkurti tikrąją japonų akita inu liniją Europoje, pradėjo importuoti veisimui skirtus šunis tiesiai iš Japonijos ir, tuo metu, buvo ryškūs japonų akita inu šunų importo lyderiai pasaulyje. Siekiant dalintis informacija, gauti reikalingas žinias buvo nutarta pradėti organizuoti bendrus renginius, kuriuose dalyvautų ekspertai iš Japonijos bei įvertintų didžiausią potencialą turinčius veislės atstovus bei dalintusi japonijoje sukaupta akita inu veisimo patirtimi. Galiausiai 2000 m. Italų veisėjams kartu su kolegomis iš japonijos pavyko pasiekti, kad japonų akita inu ir amerikiečių akita būtų FCI pripažintos atskiromis veislėmis ir būtų patvirtinti atskiri FCI šių veislių standartai.

Nepaisant pasiekimų, Akita taurė toliau rengiama siekiant vienyti europos japonų akita inu veislės veisėjus bei dalintis veisėjams svarbia informacija ir žiniomis. Vyksta vieną kartą metuose. Kiekvieno veisėjo garbės reikalas sudalyvauti šiame renginyje bei sužinoti naujausias japonų akita inu veislės veisimo tendencijas bei gauti japonų ekspertų įvertinimą savo augintiniui, o galbūt būti pripažintu geriausio veislės atstovo šeimininku.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: